Аксентійчук Б. І. Роль сечової кислоти в реалізації лікувальних ефектів бальнеочинників курорту Трускавець (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.33 / Б. І. Аксентійчук; Укр. н.-д. ін-т мед. реабілітації та курортології. - О., 2004. - 43 c. - укp.Встановлено, що для хворих урологічного та гастроентерологічного профілю, які перебувають на санаторно-курортному лікуванні, характерна наявність різних варіантів порушень обміну сечової кислоти. Виявлено закономірні зв'язки між вираженістю дизурикозу і дизурикемії та основними клінічними синдромами - астено-вегетативним, больовим і диспепсичним. Вперше досліджено весь спектр ефективної дії бальнеотерапевтичного комплексу курорту Трускавець на параметри обміну сечової кислоти у гастроентерологічних та урологічних хворих, продемонстровано його позитивний вплив на зменшення виразності та нормалізацію дизурикозу. Виявлено закономірні зв'язки між змінами урикемії та параметрами вегетативної нервової, ендокринної, імунної систем, гемостазу, інтракардіальної і центральної гемодинаміки, фізичної працездатності, електролітного, білково-азотистого, ліпідного та вуглеводного обмінів внаслідок впливу бальнеотерапії. Виявлено, що характер і сила взаємозв'язків між параметрами обміну уратів та регуляторних і функціональних систем організму зумовлюється станом адаптації та фазою патологічного процесу. Розроблено концепцію про фізіологічну активність сечової кислоти як біохімічного аналога метилксантинів та її посередницьку роль у реалізації ефектів бальнеочинників курорту. Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.48
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА330078 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Автореферати дисертацій Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|