РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257944<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левченко Т. В. 
Роль структурних компонентів бактерій у порушенні продукції медіаторів пухлинними клітинами HeLa, епітеліоцитами піхви, моноцитами і лімфоцитами периферійної крові in vitro : автореф. дис... канд. мед. наук / Т. В. Левченко; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2008. - 20 c. - укp.

Встановлено in vitro механізми впливу компонентів бактерій на продукцію медіаторів клітинами HeLa, епітеліоцитами піхви, моноцитами та лімфоцитами периферійної крові здорових жінок. Виявлено, що інтактні епітеліоцити піхви та клітини HeLa in vitro спонтанно продукують невеликі кількості інтерлейкінів-1, -2, -6, -8, -10, -12, кахектину, трансформувального фактора росту та <$Egamma>-інтерферону. З'ясовано, що інтактні моноцити продукують невеликі кількості інтерлейкінів-1, -2, -6, -8, -10, -12, кахектину, трансформуючого фактора росту-<$Ebeta> та <$Ealpha>-інтерферону. Доведено, що інтактні Т-лімфоцити виділяють невелику кількість інтерлейкінів-2, -6, -10, кахектину, лімфотоксину та <$Egamma>-інтерферону. Встановлено, що компоненти бактерій <$Ein vitro> стимулюють секрецію медіаторів епітеліоцитами піхви, клітинами HeLa, моноцитами та Т-лімфоцитами. З'ясовано, що найбільший потенціал мають ліпополісахариди, помірний - пептидоглікани, найменший - тейхоєві кислоти. Доведено, що інтенсивність секреції медіаторів клітинами суттєво збільшується зі зростанням концентрації компонентів і тривалості контакту з клітинами. Найбільші рівні секреції медіаторів зафіксовано у разі використання компонентів бактерій у концентрації 100 пг/мл та 96-годинному контакті з клітинами, найменші - за їх концентрації 10 нг/мл та 24-годинному контакті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.713-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358707 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського