РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257971<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Євдокимова Н. Ю. 
Роль трансформувального фактора росту beta1 в регуляції структурно-функціонального стану позаклітинного матриксу за цукрового діабету : автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.04 / Н. Ю. Євдокимова; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. - К., 2009. - 39 c. - укp.

Досліджено функціональну роль тромбоспорин-1 (TSP-1)-залежної активації трансформувального фактора росту beta1 (TGFbeta1) у дезорганізації позаклітинного матриксу внаслідок гіперглікемії. Наведені дані є принципово важливими для визначення механізмів розвитку діабетичних ускладнень та доводять значущість підвищення експресії TGFbeta1 у мезангіальних і ендотеліальних клітинах у разі збільшення концентрації глюкози. Показано, що активація TGFbeta1 внаслідок дії TSP-1 є головним фактором надлишкової акумуляції компонентів мезангіального матриксу за умов підвищення рівня глюкози. Для ендотеліальних клітин виявлено, що TGFbeta1 також є медіатором змін стану позаклітинного матриксу, індукованих підвищеною концентрацією глюкози, але TSP-1 не зумовлює активацію TGFbeta1. З'ясовано, що D-димер фібрину спричиняє дезорганізацію ендотеліального матриксу, що частково залежить від TSP-1-залежної активації TGFbeta1. Зміни стану позаклітинного матриксу дермальних фібробластів, які відбуваються під впливом підвищеного рівня глюкози, не залежать від активації шляху TSP-1 - TGFbeta1. Збільшення експресії рецепторів тип-1 до ангіотензину II і наступне збільшення експресії фактора росту сполучної тканини опосередковують стимуляцію синтезу фібронектину внаслідок дії підвищеної концентрації глюкози на дермальні фібробласти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364881 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського