РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257984<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковенко О. М. 
Роль фосфоліпази С в механізмах дії абсцизової кислоти в клітинах рослин : автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / О. М. Яковенко; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено участь фосфоінозитид-специфічної фосфоліпази C (ФЛC), одного з основних ферментів фосфоінозитидного метаболізму клітин рослин, в реалізації сигналу абсцизової кислоти (АБК). Вивчено in vitro зміни метаболізму продукту ФЛC - інозитолу 1,4,4,5 - трифосфату (<$Eroman ІФ sub 3>) за перших хвилин дії АБК. Досліджено вміст поліфосфатидилінозитолів: фосфатидилінозитол 4,5-біфосфату (ФІ(4,5)<$Eroman Ф sub 2>) - субстрату та його попередника - фосфадилінозитол 4-монофосфату (ФІ(4)Ф) у відповідь на дію АБК. Виявлено різне підвищення рівня <$Eroman ІФ sub 3> на другій хвилині дії фітогормону, яке сягало максимуму на п'ятій хвилині інкубації проростків у розчині АБК і супроводжувалося зменшенням кількості ФІ(4)Ф і ФІ(4,5)<$Eroman Ф sub 2>. Зроблено висновки про активізацію ФЛC на ранніх етапах впливу АБК. Досліджено роль ФІ-ФЛC у трансдукції сигналу АБК у клітинах продихів за допомогою неоміцину, інгібітора ФІ-ФЛC. З'ясовано, що екзогенне додавання неоміцину призводить до відкривання продихів, припиняє закривання продихів АБК і порушує здатність АБК пригнічувати відкривання продихів за дії світла. Попередня обробка неоміцином порушує чутливість продихів до сигналу АБК. Епідерміс, попередньо оброблений АБК, втрачає чутливість до дії неоміцину. На підставі результатів дослідження підтверджено участь ФІ-ФЛC у клітинних реакціях, що зумовлюють АБК-індуковане закривання продихів, та у подіях, пов'язаних з інгібуванням відкриття продихів АБК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.386.4 + Е50*725.111.431

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364389 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського