РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000257999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панчук Р. Р. 
Роль цитокінів у молекулярних механізмах ендогенної інтоксикації, викликаної пухлинним ростом та під впливом антинеопластичних препаратів (на моделі мишачої лімфоми NK/Ly) : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.11 / Р. Р. Панчук; Ін-т біології клітини НАН України. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Вивчено сигнальні механізми, задіяні у патогенезі мишачої лімфоми NK/Ly, особливо на термінальній стадії розвитку пухлини. Відзначено, що основний фактор під час розвитку даної лімфоми - цитокін IL-6, який продукується пухлинними клітинами, викликає ендогенну інтоксикацію в організмі мишей-пухлиноносіїв та виступає важливим фактором росту для пухлинних клітин, на пізній стадії розвитку лімфоми відбувається дегенерація пухлинних клітин. Розкрито причину загибелі лімфомних клітин - їх надмірна проліферація, що супроводжується вичерпанням метаболітів та факторів росту у асцитній рідині. Досліджено загибель клітин лімфоми, який відбувається за допомогою каспазо-незалежного апоптозу, що модулюється транскрипційними факторами с-Мус і E2F-1/2. Встановлено, що хіміотерапія з використанням доксорубіцину приводила до суттєвого продовження тривалості життя тварин-пухлиноносіїв та викликала інтенсивний апоптоз у лімфомних клітинах, опосередкований каспазами. Зазначено, що вінкристин викликав зупинку у клітин у переході G1/S, а також індукував відтермінований каспазо-незалежний апоптоз, опосередкований білком Вах. Доведено, що застосування синтетичних стероїдів дексаметазону та мегестерол ацетату, окремо та в поєднанні з доксорубіцином і вінкристином, не виявило суттєвого терапевтичного ефекту у мишей-пухлиноносіїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-25 + Р569.413.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського