РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000258027<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борзенко А. Б. 
Роль інтерлейкіну-<$Ebold 1 beta> та фібронектину в прогресуванні хронічного гломерулонефриту : автореф. дис... канд. мед. наук / А. Б. Борзенко; АМН України. ДУ "Ін-т нефрології". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Уточнено патогенез хронічної хвороби нирок (ХХН), гломерулонефриту (ГН), удосконалено методи їх діагностики та прогнозування перебігу. Встановлено, що у хворих на ХХН і ГН вміст інтерлейкіна-<$E1 beta> у плазмі значно збільшений, виявлено його зростання у разі прогресування захворювань. З'ясовано, що даний показник має найменше значення на II стадії ХХН, за ізольованого сечового синдрому (ІСС), у фазі ремісії, максимальний - за навності нефротичного синдрому (НС) й артеріальної гіпертензії (АГ) та у пацієнтів з ХХН V стадії. З'ясовано, що рівень фібронектину (FN) у крові хворих на ХХН і НГ підвищений і досягає найбільших значень за НС, прогресування ХХН супроводжується його зниженням. Доведено, що у разі лікування пацієнтів з ХХН і НГ програмним гемодіалізом даний показник менший, ніж у групі контролю. Виявлено патогенетичний зв'язок між IL-<$E1 beta> і FN за ХХН, ГН. Встановлено, що на I стадії зростання вмісту FN у плазмі за умови зниження IL-<$E1 beta> може бути раннім предиктором прогресування ХГН, на II - V стадіях динамічне збільшення активності IL-<$E1 beta> і зниження FN у крові свідчить про прогресування нефросклеротичних процесів і високий ризик серцево-судинних, гастроінтестинальних ускладеннь, анемії. Обгрунтовано доцільність дослідження вмісту IL-<$E1 beta> та FN у плазмії хворих на ХХН, ГН, які є додатковими діагностичними критеріями і прогностичними чинниками перебігу захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського