РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000258106<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сухий О. М. 
Російський чинник у громадській думці та суспільно-політичному житті галицьких українців XIX - початку XX ст. : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О. М. Сухий; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. - Л., 2004. - 32 c. - укp.

Досліджено етнополітичні процеси, що відбувалися у суспільно-політичному житті галицьких українців XIX - початку XX ст. у контексті впливу на цей регіон російського офіційного та суспільно-політичного чинника. Зауважено, що процеси національної самоідентифікації сприяли утвердженню у свідомості галицької інтелігенції розуміння спорідненості галицьких русинів з "південноруським" ("малоруським") населенням у складі Росії, а також призводили до трансформації ідеології русинства ("старорусинства") у русофільську течію. Зазначено, що внаслідок децентралізаторських реформ 1961 - 1867 рр. в Австрійській імперії відбулися усунення галицьких українців від активної політики та орієнтація на схід. Наслідком цього стала еволюція русофільської ідеології до москвофільства, представники якого проголошували національну та культурну єдність з Росією та були головними опонентами українського національного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332862 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського