РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000258377<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саух Ю. П. 
Світоглядна позиція буддійської традиції в умовах глобалізації : автореф. дис... канд. філософ. наук / Ю. П. Саух; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 18 c. - укp.

Здійснено філософсько-релігієзнавчий компаративістський аналіз буддійського світогляду за умов діалогу цивілізацій, який дозволяє вирішити проблеми, пов'язані з сучасним постсекулярним світом та аксіологічною інтенцією буддизму у контексті "ідеї великого синтезу" та глобалізації. Установлено, що буддійський світоглядний комплекс є самодостатньою, самоорганізуючою та людиновимірною системою. Її специфіку визначають концепти, що утворюють стале світоглядне ядро, яке зумовлює холізм і актуальність буддійської традиції у просторі та часі. Доведено, що буддійський аксіологічний алгоритм і світоглядні імперативи "єдиносутності" людини та світу містять доглибинну неструктуровану спрямованість людського буття до стану рівноваги з навколишнім світом і набувають особливої ваги за умов глобалізації, вони є основою синергетичної системи буддизму, "вписують" його не лише в розгорнутий процес релігійного постмодернізму, але й вибудовують один з варіантів екогеософського світогляду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э35-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358319 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського