РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000258657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воложанінова Н. В. 
Серологічний моніторинг лейкозу великої рогатої худоби в Автономній Республіці Крим : Автореф. дис... канд. вет. наук / Н. В. Воложанінова; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2006. - 19 c. - укp.

Проведено серологічний моніторинг та вивчено епізоотичну ситуацію лейкозу великої рогатої худоби в Автономній Республіці (АР) Крим. Установлено, що захворювання, поширене повсюдно у всіх природно-кліматичних зонах, де практикується молочне скотарство, характеризується вираженою нерівномірністю та зниженням напруженості епізоотичної ситуації у період здійснення протилейкозних заходів. Інфікованість тварин ВЛВРХ у цілому коливається від 3,0 до 30,0 % і у середньому складає 6,3 % серед тварин молодших вікових груп, а серед тварин основного стада 11,9 %. Визначено кількісну оцінку напруженості епізоотичної ситуації з лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ) за період з 1994 до 2005 р. Установлено рівень сероконверсії РІД-позитивних тільних корів. Одержано дані щодо з'ясування можливості використання молозива та молока як діагностичних рідин. Виявлено, що РІД-позитивність новонароджених телят, одержаних від інфікованих корів, після напування їх материнським молозивом визначалась у 61,1 % випадків. Надалі число таких телят поступово зменшувалося та на сорокову добу колостральні антитіла визначалися тільки у 5,6 % телят. Визначено вплив ВЛВРХ на морфологічні та біохімічні показники крові РІД-негативних, РІД-позитивних і гематологічно хворих на лейкоз тварин. На базі порівняльних серологічних досліджень методів РІД та ІФА показано, що використання ІФА у порівнянні з РІД дозволяє виявляти у середньому на 16,5 % більше інфікованих тварин. Зроблено аналіз профілактичних і протилейкозних заходів, застосованих у тваринницьких господарствах АР Крим та визначено фактори, які впливають на ефективність


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911(4УКР-6КРИ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348110 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського