РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000258748<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Краснова С. П. 
Синдром підвищеної стомленості у хворих з поєднаною патологією гепатобіліарної та гастродуоденальної зон (клініко-патогенетична характеристика, лікування, реабілітація) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / С. П. Краснова; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2003. - 20 c. - укp.

Уперше встановлено клініко-патогенетичні особливості синдрому підвищеної стомленості (СПС) на тлі супутньої хронічної патології гастродуоденальної та гепатобіліарної зон. Виявлено два клінічні варіанти перебігу СПС: з переважанням астено-невротичних проявів та ознаками хронічної персистувальної вірусної (герпетичної) інфекції за помірної вираженості астенічного синдрому. Установлено патогенетичну значущість синдрому "метаболічної інтоксикації" (СМІ), імунних зсувів, підвищення процесів перекисного окиснення ліпідів та пригнічення активності ферментів антиоксидантного захисту у патогенезі СПС на тлі хронічної патології органів травлення. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації ербісолу та екстракту елеутерококу під час лікування хворих з астено-невротичним варіантом перебігу СПС, а також ербісолу та протефлазиду у хворих на СПС, що мали персистувальну вірусну (герпетичну інфекцію) та помірно виражений астенічний синдром. Запропоновано застосування препарату "Манакс" у разі проведення медичної реабілітації хворих з залишковими явищами СПС та наявністю вторинного імунодефіциту. З'ясовано, що дані препарати позитивно впливають на імунологічні біохімічні показники у хворих з СПС на тлі сполучної хронічної патології органів травлення, а саме: обумовлюють ліквідацію вторинного імунодефіциту та порушень метаболічного гомеостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413,201.1-3 + Р413.5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського