РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000258782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кантемір С. О. 
Синтагматичні та парадигматичні властивості прикметників кольору в німецькій мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / С. О. Кантемір; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2003. - 20 c. - укp.

З використаням статистичних методів опрацювання даних, а також методів контекстуального та компонентного аналізу прикметників на позначення кольору проаналізовано слова <$Ewei beta> (білий) schwarz (чорний), rot (червоний), blau (синій, блакитний), griin (зелений), grau (сірий), braun (коричневий), gelb (жовтий), а також roza (рожевий). Зазначено, що зіставний аналіз результатів семантичної та лексичної сполучуваності дає змогу виділити три спільні, найбільш типові групи синтагматичних партнерів прикметників кольору: іменників на позначення зовнішності людини, одягу та взуття, а також флори. На парадигматичному рівні встановлено, що проаналізована мікросистема проявляє себе як угрупування мовних елементів зі спільним денотатом, які різняться між собою відношеннями несумісності. Спостережено, що парадигматичні відношення між досліджуваними словами вказують на властивість прикметників кольору в словосполученнях не заміщувати, а доповнювати один одного. Досліджено, що прикметники кольору становлять тісну лексико-семантичну мікроструктуру, елементи якої поєднані між собою різними за силою та характером зв'язками та виявляють позитивну кореляцію. Стверджено, що найхарактерніші синтагматичні та парадигматичні властивості дослідженого лексико-семантичного комплексу найповніше втілені в таких "матрицевих" колірних лексемах, як <$Ewei beta>, schwarz, rot, blau та gelb,


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського