Штиль Н. А. Синтез 2-гетероарил- та 2-спіропохідних 1,4-бензотіазин-3-ону на основі реакцій 2-хлоро-3-оксо-3,4-дигідро-2Н-1,4-бензотіазинів з С-нуклеофілами : автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.03 / Н. А. Штиль; НАН України, Ін-т орган. хімії. - К., 2008. - 19 c. - укp.Розроблено методи синтезу 2-гетероарил- та 2-спіропохідних 1,4-бензотіазин-3-онів з C-нуклеофілами. Досліджено реакції 2-хлоро-3-оксо-3,4-дигідро-2H-1,4-бензотіазинів з <$Epi>-надлишковими гетероциклами (піроли, індоли, індолізини) й азотовмісними гетероциклами, активованими аміногрупою (5-амінопіразоли, 2-амінотіазоли, 6-аміноурацили). На їх основі розроблено новий синтетичний підхід до 2-гетарил-3-оксо-3,4-дигідро-2H-1,4-бензотіазинів. Показано, що у випадку реакції 6-аміноурацилів з етил 2-хлоро-3-оксо-3,4-дигідро-2H-1,4-бензотіазин-2-карбоксилатом реакція не зупиняється на продуктах C-заміщення, а супроводжується подальшою внутрішньомолекулярною циклізацією до раніше невідомих спіро[1,4-бензотіазин-<$E2,5 prime>-піроло[2,3-d]піримідинів. Вперше вивчено реакції 2-хлоро-3-оксо-3,4-дигідро-2H-1,4-бензотіазинів з двома типами енамінів: похідними циклічних кетонів та "пуш-пульними" енамінами. Показано, що незалежно від будови енаміну електрофільна атака завжди відбувається за <$Ebeta>-положенням. Під час досліження взаємодії 2-хлоропохідних з "пуш-пульними" енамінами вперше виділено в індивідуальному стані енаміни з термінальним подвійним зв'язком. Показано, що дані сполуки є кінетично контрольованими продуктами, а їх стабільність залежить від природи електроноакцепторної групи. Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.233
Шифр НБУВ: РА362641 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Автореферати дисертацій Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|