РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000259074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Миронюк Т. В. 
Синтез і дослідження складних оксидних систем на основі діоксиду цирконію та цеолітів як каталізаторів СКВ-процесу : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.15 / Т. В. Миронюк; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Одержано нові цеолітні та оксидні каталізатори на основі ZrO2 для процесу селективного відновлення NO легкими вуглеводнями C1 - C4. За результатами систематичних досліджень каталітичних і кислотних властивостей каталізаторів методами термопрограмованої десорбції аміаку (ТПДА) та інфрачервоної (ІЧ) спектроскопії встановлено визначальну роль їх біфункціональності в досліджуваному процесі. Виявлено умови хімічного модифікування природних морденітів. Визначено, що допування H-форм цеолітів (пентасилів і морденітів) катіонами лужно-земельних металів і магнію значно підвищує їх активність і стійкість до дії діоксиду сірки. Синтезовано активні каталізатори процесу селективного каталітичного відновлення (СКВ) на основі бінарних систем ZrO2-цеоліт, для яких установлено неадитивність каталітичних властивостей залежно від складу носія, що може свідчити про взаємодію компонентів каталізатора з утворенням нових активних центрів. З використанням методів ТПДА та ІЧ-спектроскопії показано, що найбільш активні каталізатори MexOy/ZrO2 характеризуються наявністю сильних кислотних центрів Бренстеда. Виявлено кореляцію кислотних властивостей поверхні (сила і тип кислотних центрів), промотованих родієм цирконійоксидних каталізаторів з їх активністю в СКВ-процесі. Установлено, що активний каталізатор є біфункціональним і має сильні кислотні центри Бренстеда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського