РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000259113<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечитайлов М. М. 
Синтез, будова та властивості екзоедральних металофулеренів з атомами заліза і нікелю : автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.03 / М. М. Нечитайлов; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. - Донецьк, 2008. - 20 c. - укp.

Завдяки взаємодії фулерену <$Eroman C sub 60> з фероценом одержано нову металовуглецеву клітку - фероценілпохідний фулерен <$Eroman {2C sub 60 ~ cdot ~1,5[(C sub 5 H sub 5 ) sub 2 Fe]~ cdot ~3H sub 2 O}>, в якому фероцен ковалентно приєднаний до фулеренових поліедрів і кожен атом заліза оточений трьома поліедрами <$Eroman C sub 60> та двома циклопентадієнільними лігандами. Взаємодією фулерену <$Eroman C sub 60> з галогенідами заліза та нікелю, а також нуль-валентними залізом і нікелем, у середовищі розплаву суміші <$Eroman AlCl sub 3> / NaCl одержано залізо- та нікельвмісні екзоедральні металофулерени та невідомі раніше гетеробіметалічні (Fe, Ni) металофулерени, які містять від 0,8 до 11,8 атомів металів на <$Eroman C sub 60>. Атоми заліза та нікелю утворюють <$Epi>-комплекси з пентагональними гранями поліедрів <$Eroman C sub 60>. Кристалічна структура тегеробіметалічних (Fe, Ni) металофулеренів має гексагональну елементарну ячейку. Під час виділення металофулеренів з реакційної маси відбувається часткове гідрування та гідроксилювання вуглецевого каркасу фулерену, а також інтеркалювання малих молекул та іонів (<$Eroman {H sub 2 O,~H sup + ,~Cl sup - }>) у міжфулеренові порожнини. Досліджено залежність намагніченості ряду гетеробіметалічних (Fe, Ni) металофулеренів від температури та напруженості магнітного поля. Установлено, що їх питомий магнітний момент залежить від кількості та співвідношення заліза та нікелю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г278.11 + Г278.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360106 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського