РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000259165<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Багінський І. Л. 
Синтез, структура та електрофізичні властивості твердих розчинів Ln1 + хBa2 - хCu3Оу : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Л. Багінський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Досліджено процеси фазоутворення в системі Sm - Ba - Cu - O під час термічної обробки золь-гель прекурсору для одержання твердих розчинів Sm1 + xBa2 - xCu3Oy. Встановлено оптимальні умови одержання на повітрі сполук Sm1 + xBa2 - xCu3Oy з різними значеннями ступеня заміщення з використанням золь-гель методу. Визначено, що мінімальні температури синтезу становлять 800 - 850 <$Esymbol Р>C залежно від ступеня заміщення. Встановлено залежності параметрів гратки та кисневої стехіометрії від ступеня заміщення x і температури обробки твердих розчинів Ln1 + xBa2 - xCu3Oy з різними рідкоземельними елементами (La, Sm, Eu). Досліджено резистивні характеристики твердих розчинів Ln1 + xBa2 - xCu3Oy. Вперше за допомогою методу електронно-позитронної анігіляції (КРАФ-спектроскопії) та з урахуванням структурних даних розраховано радіуси аніонів кисню в кристалічній гратці Sm1 + xBa2 - xCu3Oy, а також розміри проміжків між аніонами кисню (<$EDELTA symbol C>) вздовж кристалографічного напрямку c в Sm1 + xBa2 - xCu3Oy. Побудовано геометричну модель розміщення атомів міді та кисню в структурі. Досліджено вплив міжіонних проміжків на надпровідні властивості цих твердих розчинів під час заміщення барію на самарій. Встановлено, що температура переходу в надпровідний стан зростає у разі збільшення відстані між сусідніми ланцюгами CuO2 (<$EDELTA symbol C>) та за умов збільшення кількості міжіонних проміжків у структурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563 + К235.304.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського