РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000259666<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рокитко П. В. 
Склад бактерій в 10-км зоні ЧАЕС і їх стійкість до <$Egamma>-випромінювання та інших стресових факторів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.07 / П. В. Рокитко; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Установлено, що в 10-кілометровій зоні ЧАЕС загальна чисельність грунтових бактерій в 1995 - 1996 рр. була на 1 - 3 порядки нижча, а кількість їх видів на 30 - 40 % менша проти грунтів поза зоною. Зазначено, що після катастрофи на ЧАЕС у 10-кілометровій зоні відбувався спад мікробної різноманітності. З'ясовано, що в цій зоні кількісно переважали резистентні до <$Egamma>-опромінення види бактерій (Methylobacterium extorquens, M. mesophilicum, Bacillus subtilis, B. cereus, деякі нокардіє- та корінеформи), що також були стійкими й до інших стресових факторів, таких як УФ опромінювання, дегідратація та перекис водню. Серед представників Methylobacterium, ізольованих із різних екосистем (із зони ЧАЕС або поза нею, з грунтів або філосфери рослин) не було знайдено штамів, чутливих до <$Egamma>-опромінювання, УФ, перекису водню та дегідратації. Зазначено, що аналіз дозових кривих виживання після <$Egamma>-опромінення свідчить про наявність у них активних систем репарації променевих сублетальних пошкоджень, що визначило їх високу радіорезистентність і, можливо, дозволило їм вижити на радіаційно забруднених територіях ЧАЕС. Виявлено, що рівень радіорезистентності штамів одних і тих же видів бактерій (Methylobacterium extorquens M. mesophilicum, Bacillus subtilis, B. cereus) не залежить від місць їх природного існування, тобто в 10-кілометровій зоні ЧАЕС або в екосистемах з природним радіоактивним фоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.1-652.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325609 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського