РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000259800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Митрофанова І. В. 
Соматичний ембріогенез та органогенез як основа біотехнології отримання і збереження багаторічних садових культур : автореф. дис... д-ра біол. наук / І. В. Митрофанова; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. - Ялта, 2007. - 40 c. - укp.

Розроблено ефективні біотехнологічні системи одержання та збереження декоративних субтропічних і кісточкових плодових, а також ефіроолійних рослин на базі вивчення особливостей їх соматичного ембріо- та органогенезу за умов in vitro. Досліджено процеси соматичного ембріогенезу у ломиноса, калаліума та фікуса ліровидного, визначено комплекс оптимальних факторів, що регулюють утворення незиготичних зародків і виявлено закономірності розвитку ембріоїдів. Підтверджено гіпотезу про важливу роль "індуктора" у соматичному ембріогенезі ломиноса. На підставі вивчення молекулярно-генетичної гетерогенності рослин ломиноса встановлено особливості мінливості геному за різних способів регенерації in vitro. Вперше розроблено високоефективні біотехнологічні системи одержання рослин ломиноса, каладіума та фікуса ліровидного засобами соматичного ембріо- та органогенезу, де як компонентні експланти використані вегетативні бруньки та листя. Проведено порівняльне вивчення морфогенетичних потенцій органів і тканин ківі, зизифуса, хурми та фейхоа і показано високу регенераційну здатність листкових експлантів до адвентивного пагоноутворення. Обгрунтовано умови регенерації рослин м'яти котячої та гісопу з листкових дисків. Уперше створено реципієнтні системи in vitro для зизифуса, хурми, фейхоа, ківі, м'яти котячої та гісопу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П289-275.8 + Е522*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352697 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського