РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000259899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смирнова І. Є. 
Соціальна структура та соціальні відносини в Боспорському царстві (I ст. н.е. - сер. III ст. н.е.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І. Є. Смирнова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему суспільних відносин у Боспорській державі в перші століття н.е. Виявлено та проаналізовано чинники, які вплинули на формування соціальної структури: державні інститути, правові норми, майнове становище, античний світогляд. Зазначено, що визначальним у соціальній характеристиці індивіду був правовий статус. Структуру суспільства становили панівна, вільні середньозаможні та неповноправні й залежні верстви населення. З застосуванням кількісних методів для обробки матеріалів некрополів виявлено ступінь майнової диференціації суспільства, відмінності соціальної стратифікації міських центрів Боспору, переважання середньозаможних груп у містах і однорідність сільського населення. Показано, що на формування панівної верстви впливало існування влади царів. У I - середині III ст. н.е. соціальне життя розвивалось у межах громадянських колективів, які зберігали риси, притаманні античним общинам. Зауважено, що у другій половині II ст. н.е. посилення монархізму, криза традиційних форм організації суспільства призвели до виходу суспільного життя за межі громадянських общин. Установлено, що поширеною формою суспільних відносин на Боспорі були професійні та релігійні союзи, які охоплювали практично всі соціальні верстви. Зроблено висновок, що суспільство Боспору в перші сторіччя н.е. характеризувалося своєрідністю соціальних відносин, складністю та нечіткістю соціальної структури, зумовленою різноманіттям правових статусів і майновою диференціацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329403 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського