РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000260515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шишкін О. О. 
Спеціальні бетони для підсилення будівельних конструкцій, які експлуатуються в умовах дії агресивних середовищ : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.05 / О. О. Шишкін; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. - Д., 2003. - 36 c. - укp.

Розглянуто новий напрямок у створенні будівельних матералів, що базується на концепції комплексних з'єднань і хімії поверхонь поділу фаз. Установлено, що введення у в'яжучі речовини гідратаційного твердіння (портландцементний клінкер, шлаколужні в'яжучі) комплексів на основі іонів перехідних хімічних елементів, які виконують роль грубодисперсної гідрофільної поверхнево-активної речовини, дозволяє одержувати у продуктах гідратації комплексні з'єднання, що містять значну кількість зв'язаної води, а введення до цієї системи лужної молекулярно-колоїдної поверхнево-активної речовини сприяє мікроармуванню цементного каменя вуглеводними радикалами та утворенню мінералів цеолітової групи. Доведено, що бетони, одержані на основі спеціального цементу, який є системою гідравлічне в'яжуче - гідрофільна грубодисперсна поверхнево-активна речовина - лужна молекулярно-колоїдна поверхнево-активна речовина, мають підвищену міцність та довговічність, знижені деформативність та проникність. Запропоновано методи прогнозування деформативних властивостей бетонної суміші та бетонів, а також міцності за умов стиску та проникності бетону, ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично. Визначено механізм формування контактної зони спеціальних бетонів з матеріалами будівельних конструкцій, який засновано на законах хімії розподілу фаз. Доведено, що підвищення міцності контактного шару спеціального бетону з матеріалами будівельних конструкцій здійснюється завдяки підвищенню адсорбції та адгезії компонентів цементу на поверхні будівельної конструкції, яку підсилюють.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326241 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського