РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000260547<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тімухін Є. В. 
Сполуки й композиції фторидів і оксидів Еu (III, II) та Mg, Al, Pb, Sc, Hf: взаємодія й оптичні властивості : автореф. дис... канд. хім. наук / Є. В. Тімухін; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. - О., 2008. - 20 c. - укp.

Установлено механізм легувальної дії домішки фториду європію (III) щодо фторидів металів складу <$E{ roman MF} sub x> (x = 2 - 4, M = Mg, Al, Pb, Sc, Hf) за екстремальних умов (високих температур, глибокого вакууму) й оптимізації складу відповідних оптичних матеріалів. Запропоновано концепцію оцінювання електростатичного фактора основності зв'язків метал - неметал у фторидах і оксидах металів на підставі розміру та заряду відповідних іонів, що дозволяє прогнозувати можливість утворення складних сполук (фторидів, оксидів) і напрямок обмінних реакцій між фторидами й оксидами. Показано, що взаємодія у системі <$Eroman {EuF sub 3 ~-~MgF sub 2 }> відбувається за схемою обмінної реакції. Установлено принципово відмінний характер процесів відновлення у цій системі елементним Si за відсутності та присутності MgO, що дозволило розробити спосіб оцінювання вмісту MgO у <$Eroman MgF sub 2>. Виявлено факт неоднозначного впливу умов термообробки на фазовий склад і валентний стан Eu у системі <$Eroman {EuF sub 3 ~-~AlF sub 3 }>. Введення домішки <$Eroman EuF sub 3> до <$Eroman PbF sub 2>, що містить домішку PbO, призводить до зв'язування останнього у високотемпературну сполуку з <$Eroman EuF sub 3>. Показано обмінний характер взаємодії <$Eroman {PbF sub 2 (PbO)}> з розтопом NaCl - KCl й утворення складних різноаніонних сполук. Установлено факт видалення кисневмісних домішок у процесі термічного випаровування у глибокому вакуумі зразків систем <$E{ roman {EuF sub 3 ~-~MF} } sub x>, що дозволяє одержати тонкоплівкові покриття з надзвичайно високими оптичними й експлуатаційними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.5 + К960.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356872 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського