РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000260649<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сухорукова О. С. 
Спін-хвильова акустика магнітних фононних кристалів : автореф. дис... канд. фіз-мат. наук : 01.04.07 / О. С. Сухорукова; НАН України, Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. - Донецьк, 2009. - 20 c. - укp.

На прикладі одновимірних магнітних фононних кристалів (1D МФК) типу "магнетик - ідеальний діамагнетик (надпровідник)" досліджено умови поширення та локалізації пружних хвиль. Як магнітне середовище розглянуто моделі легковісного однопідграткового феромагнетика, двопідграткових антиферомагнетика та феромагнетика. Вперше узагальнено метод ефективного середовища з метою коректного врахування впливу динамічної магнітопружної взаємодії на акустичну динаміку одновимірних акустично гіротропних та акустично негіротропних 1D МФК у довгохвильовому наближенні. Теоретично визначено умови, за яких стає можливим виникнення нових аномалій у разі відбиття та заломлення зсувної об'ємної хвилі, яка падає на зовнішню поверхню дрібношаруватого 1D МФК (зокрема, для ефектів негативної й аномальної акустичної рефракції, ефектів повного внутрішнього відбиття та Шоха). Вперше досліджено умови локалізації поверхневих зсувних акустичних хвиль на межі поділу "1D МФК - немагнітне середовище" з урахуванням кінцевих розмірів реального 1D МФК. З метою експериментального вивчення даного типу поверхневих збуджень у магнітних надгратках розроблено й апробовано акустичні аналоги широко використовуваних в оптиці схем Отто та Кречманна. Обгрунтовано умови для формування нового механізму безвідбивного проходження зсувної об'ємної пружної хвилі крізь дрібношаруватий 1D МФК (ефект посилення еванесцентних зсувних хвиль).


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 + В371.331,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363230 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського