РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000260826<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костенко А. Г. 
Стан окиснювального метаболізму при дії на організм іонізуючої радіації, надлишкового надходження фториду натрію та його корекція антиоксидантами : Автореф. дис... д-ра мед. наук / А. Г. Костенко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2006. - 34 c. - укp.

Виявлено, що зміни перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), антиоксидантного захисту (АОЗ) у печінці та крові залежать від доз радіації, фториду натрію та їх сумісної дії. Малі дози іонізуючої радіації та фториду натрію переважно стимулюють АОЗ у тканинах і призводять до певного накопичення продуктів ПОЛ у крові. Великі дози пригнічують АОЗ та спричинюють накопичення ПОЛ у крові і, особливо, у тканинах печінки. Установлено, що під впливом іонізуючої радіації та фториду натрію спостерігається істотне зниження концентрації аденозинтрифосфату (АТФ) і енергетичного потенціалу. За цього спостерігається певна залежність у динаміці між концентраціями АТФ, цАМФ і цГМФ. Після сумісної дії великих доз радіації та введення фториду натрію протягом 6-ти місяців пригнічуються пластичні процеси - синтез РНК і білків (глобулінів і гістонів) у печінці. За результатами дослідження установлено профілактичний і терапевтичний ефект застосування певного комплексу антиоксидантів (<$Ebeta>-каротину, <$Ealpha>-токоферолу, аскорутину, унітіолу) за експериментально розробленою схемою за умов ізольованого та сполученого впливу радіації та фториду натрію. Комплекс антиоксидантів запобігає глибоким порушенням процесів ПОЛ, енергетичного метаболізму або коригує їх і тим самим послаблює розвиток інтоксикації та збільшує резистентність організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5-29 + Р419.442.8-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського