РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000261051<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисенко М. С. 
Становлення середньої спеціальної освіти в Україні (1922 - 1930 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. С. Лисенко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2000. - 21 c. - укp.

Період 20-х рр. ХХ ст. був етапом становлення та розвитку середньої спеціальної освіти. Наркомат освіти УСРР вважав технікуми середніми спеціальними учбовими закладами. У 1922 р. технікуми було визнано вищими учбовими закладами вузького профілю. За результатами даної реформи кількість технікумів у республіці значно перевищувала дореволюційний рівень. Реорганізація призвела до того, що ряд спеціальностей випало з номенклатури вищої освіти вузького профілю. Позитивні наслідки реформи: організація фармацевтичних учбових закладів, яких до революції не існувало; заснування нових спеціальностей у вже існуючих технікумах. У педагогічних технікумах було впроваджено українську мову та мови національних меншин, які до 1917 р. було заборонено (за винятком німецької); відкрито новий тип технікумів - вечірні робітничі для підготовки кадрів з робітничого середовища; значно збільшилася кількість навчальних закладів; освітня система отримала державну підтримку, усі важливі питання навчально-виховного процесу, розподілу на роботу розв'язувалися на державному рівні. До основи освітньої концепції було покладено класовий принцип. Можливість одержати освіту представникам "нетрудових" прошарків суспільства у досліджуваний період була значно обмежена. У досліджуваний період зазнала змін організація навчальної роботи технікумів, зумовлених новим статусом технікумів. До 1930 р. мережа технікумів була значною мірою українізована.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч473(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського