РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000261197<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєва Л. П. 
Становлення і розвиток літературних мов штокавської діасистеми : Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / Л. П. Васильєва; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2003. - 35 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано положення про становлення та розвиток сербської, хорватської, боснійської та чорногорської мов як літературних мов штокавської діасистеми в широких хронологічних межах (від початків писемності до сучасного стану) з урахуванням особливостей їх мовної структури. Системно досліджено головні закономірності функціонування цих мов. Змодельовано мовну ситуацію в межах кожної з мов діасистеми та в усій діасистемі. З'ясовано передумови існування сербсько-хорватської мови як дво- та чотириваріантної мови, мовно-соціальних й історичних причин її поділу на чотири мовні стандарти. Вивчено особливості та тенденції нормування сербського, хорватського, боснійського та чорногорського стандартів. Ураховано їх відмінності в реалізації фактів на різних мовних рівнях. Виявлено головні позамовні, соціолінгвальні та мовні чинники, що сприяли кодифікації зазначених стандартів. Умотивовано необхідність їх виділення як окремих соціально-функціональних складових цієї діасистеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.64-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326402 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського