РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000261485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панахид Г. Я. 
Створення та ефективне використання різновікових сіяних травостоїв в Західному Лісостепу : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / Г. Я. Панахид; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". - К., 2009. - 20 c. - укp.

Наведено результати трирічних досліджень, проведених з метою вивчення закономірностей формування різновікових травостоїв за різних способів покращання старосіяних лучних угідь, систем удобрення та строків скошування, застосування біопрепаратів і мікроелементів. Розроблено технології їх ефективного використання за умов Західного Лісостепу. Встановлено, що на темно-сірих опідзолених легкосуглинкових грунтах різнотравно-злаковий лучний травостій тривалого використання під впливом поверхневого покращання, яке передбачає внесення повного мінерального добрива (<$Eroman {N sub 120 P sub 60 K sub 90 }>), трансформується у злаковий з незначною часткою різнотрав'я (7 - 15 %). З'ясовано, що за докорінного покращання за умов оранки з оборотом пласта на <$E180 symbol Р> та сівби бобово-злакової травосумішки формується лучний фітоценоз, частка бобових видів трав у якому становить 22 - 42 %. У разі внесення повних мінеральних добрив (<$Eroman {N sub 120 P sub 60 K sub 90 }> врожайність довготривалого травостою на 11 - 19 % перевищує новостворений за умов виключення з технології його використання азотного удобрення (6,9 - 7,8 т/га проти 5,8 - 7,0 т/га сухої речовини, відповідно 4,65 - 5,53 і 4,73 - 5,52 т/га кормових одиниць та 0,64 - 0,89 і 0,52 - 0,69 т/га перетравного протеїну). За цього собівартість кормів в останньому на 37,4 % нижча, відповідно 323 і 235 грн./т.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363774 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського