РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000261861<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ніколаєнко І. О. 
Структура й ареальна характеристика лексики традиційного ткацтва в українських східнослобожанських говірках : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І. О. Ніколаєнко; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2000. - 24 c. - укp.

Описано склад, семантичну структуру та просторову поведінку лексики традиційного ткацтва в українських слобожанських говірках південно-східного наріччя у зіставленні з іншими діалектами. Здійснено ономасіологічний аналіз назв технологічних операцій, прийомів і способів обробки сировини, продуктів виробництва та інших ткацьких реалій. Доведено, що, незважаючи на архаїзацію, промисел відносно добре зберігся на рівні мовної свідомості та засвідчує зв'язок з екстралінгвістичними реаліями двох планів: матеріальним виробництвом і міфологічними уявленнями, які визначають способи та засоби номінації реалій, їх частин. Проаналізовано східнослобожанські генуїнні та статуальні вербальні засоби ткацтва у слов'янському контексті, завдяки чому виділено ряд паралелей та міждіалектичних зв'язків. Досліджено просторову поведінку ареально релевантної лексики та семантики, що допомогло за рядом ознак (набір репрезентантів семи; маніфестанти, уживані спорадично; назви-гетероніми, що функціонують в одній говірці) на території східнослобожанських говірок окреслити західний, центральний та східний мікроареали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671 + Ш141.4-34

Шифр НБУВ: РА311174 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського