РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000261944<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василів Х. Б. 
Структура і властивості дифузійних покрить, сформованих на сталях у розплаві літію з використанням оксидів металів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.01 / Х. Б. Василів; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л., 2001. - 17 c. - укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та нове вирішення науково-технічної проблеми, яка полягає у підвищенні ефективності процесу нанесення дифузійних покриттів у розплавах металів. Розроблено альтернативні джерела дифузанта щодо чистих металів для нанесення покриттів у розплавах на основі натрію та літію. Вивчено склад, структуру та фізико-механічні властивості сталей з дифузійними покриттями, нанесеними у розплаві літію з оксидів. Встановлено закономірності формування покриттів. На підставі теоретичних розрахунків з'ясовано, що реалізація процесу відновлення металів з оксидів хрому, ніобію, вольфраму, молібдену, ванадію натрієм і літієм дозволяє суттєво знизити енергетичні затрати на переведення атомів дифузанта в розплав на відміну від розчинення чистих металів, що створює передумови для підвищення інтенсивності процесу нанесення покриттів. Запропоновано застосовувати оксиди Nb2O5, Cr2O3, W2O5, MoO2, NiO як альтернативні чистим металам джерела дифузанта для нанесення покриттів у натрії та Nb2O5, NbO, MoO2, Cr2O3, CoO, W2O5, NiO, V2O3, Ti2O - у літії. Експериментально підтверджено доцільність використання оксидів Cr2O3, MoO2, W2O5 нанесенням відповідних покриттів у літії. Досліджено склад, структуру та фізико-механічні властивості дифузійних покриттів на армко-залізі та сталях різних класів, сформованих у розплаві літію з використанням оксидів Cr2O3, MoO2, W2O5.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.646-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського