РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000261984<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шкурдода Ю. О. 
Структура, електропровідність та магніторезистивні властивості нанокристалічних плівкових систем на основі Co, FeNi, Cu та Ag : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Ю. О. Шкурдода; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2008. - 20 c. - укp.

Установлено закономірності формування структурно-фазового стану, поведінки електрофізичних (питомого опору і термічного коефіцієнта опору (ТКО)) і магніторезистивних (магнітоопору) властивостей тришарових плівок на основі Co, FeNi і Ag в інтервалі товщин d = (1 - 50) нм і температур T = (150 - 700) К. Показано, що всі невідпалені тришарові плівки є полікристалічними з малим розміром зерна (~10 нм). Свіжоконденсовані плівкові системи на основі Co (Co / Cu / Co та Co / Ag / Co) складаються з ГЩП-Co, ГЦК-Cu або ГЦК-Ag відповідно. На основі пермалою (FeNi / Cu / FeNi та FeNi / Ag / FeNi) з ГЦК-FeNi, ГЦК-Cu або ГЦК-Ag відповідно. Параметри решіток добре узгоджуються з відповідними параметрами для масивних металів. Немагнітні прошарки з ефективною товщиною <$Eroman {d sub Cu ~>>~2~нм}> і <$Eroman {d sub Ag ~>>~4~нм}> є структурно-суцільними. Відпалювання за 700 К призводить до збільшення розміру зерна у 5 - 20 разів залежно від товщини та виду шарів. Для систем на основі Co, відпалених за 700 К, на електронограмах фіксуються лінії, які відповідають ГЦК-Co. Для системи FeNi / Cu / FeNi відбувається утворення твердого розчину, а для системи FeNi / Ag / FeNi зміна фазового складу електронографічно не фіксується. Теоретично показано, що в діапазоні малих значень відношення товщин немагнітного та магнітного шарів <$Eroman {d sub 2 ~"/~d sub 1 }> величина питомого опору визначається характером взаємодії носіїв заряду з зовнішніми границями й інтерфейсами провідника. За результатами апробації одержаних аналітичних співвідношень показано, що експериментальні дані узгоджуються з розрахунковими з точністю до 20 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359778 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського