РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262060<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гринюк І. І. 
Структурний стан хроматину тимоцитів за дії іонізуючої радіації та пероксиду водню : Автореф. дис... канд. біол. наук / І. І. Гринюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Проведено порівняльне дослідження дії іонізуючої радіації та пероксиду водню на структурний стан хроматину тимоцитів. За методом профарбовування тимоцитів флуоресцентними барвниками Хехст 33342 та пропідію йодид виявлено підвищення вмісту клітин з ознаками апоптозу упродовж тригодинної інкубації після регтгенівського опромінення (4,5 Гр) або додавання 0,1 мМ <$Eroman {H sub 2 O sub 2 }>. Показано відмінності у характері та динаміці порушень структури хроматну за дії радіації та пероксиду водню. На підставі аналізу параметрів термоденатурації хроматину й електрофоретичного визначення вмісту гістонів показано, що внесок ділянок вільної, деталізованої, лінкерної та корової ДНК до сумарного гіперхромізму хроматину опромінених тимоцитів знижується у порівнянні з контролем та зменшується вміст гістонів H2B та H1. Відзначено, що порушення структури, виявлені під час плавлення хроматину тимоцитів за дії <$Eroman {H sub 2 O sub 2 }>, виявляються переважно на наднуклеосомному рівні, спостерігається специфічне зниження вмісту гістону у субфракції H1b. З'ясовано, що фрагментація ДНК в опромінених тимоцитах більшою мірою пригнічується сперміном та хлороквіном, а у підданих дії <$Eroman {H sub 2 O sub 2 }> клітинах - <$Ealpha>-токоферолом і циклоспорином A. Доведено, що через 1 год після <$Eroman {H sub 2 O sub 2 }>, але не іонізуючої радіації, у мітохондріях тимоцитів відбуваються порушення, які зумовлюють їх здатність за умови внесення у безклітинну систему спричинити фрагментацію ДНК у ядрах контрольних тимоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.15*716-638 + Е60*551.23-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського