РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262239<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Босін М. Є. 
Структурні аспекти двійникування і локалізації пластичної деформації у кристалічних твердих тілах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / М. Є. Босін; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2000. - 35 c. - укp.

Встановлено швидкість-контролюючі механізми утворення та розвитку локальних зсувів у твердих тілах за різноманітних видів деформації (двійникуванні та ковзанні). Доведено, що високий ступінь достовірності, спільності та значимості результатів забезпечувався вибором об'єктів дослідження (тверді тіла з різноманітними типами кристалічних граток і міжатомних зв'язків): від модельних - цинк, вісмут з оловом, до промислових - берилій, сплави берилію з міддю, кременисте залізо, а також титановий сплав 19, alpha-Al2O3 (Cr+3) - рубін. Усі виявлені ефекти та явища (перетворення ростової міжзеренної межі двійникової орієнтації на межу механічного двійника, дуалізм за умов впливу дислокацій лісу на рухомість двійникових меж тощо) проаналізовано та пояснено парною взаємодією дислокацій та їх перетворень. Проведення досліджень особливостей руху, розмноження, взаємодії та накопичення ансамблів дефектів, отриманих на модельних матеріалах, дозволило розв'язати проблему стабілізації сплаву компаунда у галузі низькорозмірної вимірювальної системи - датчика теплового витратоміра "Циклон", який не має аналогів у світовій практиці. Наведено теоретичні основи дії витратоміра "Циклон" і його практичне застосування. З'ясовано, що шляхом низькотемпературної термоциклічної обробки матеріалів компаунда термозонда витратоміра "Циклон" можна формувати структурні стани, що збільшують тривалість терміну служби витратоміра за екстремальних умов експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського