РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Полтавський І. І. 
Структурні, теплові та магнітні властивості низьковимірних атомарних та молекулярних кріокристалів : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / І. І. Полтавський; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. - Х., 2008. - 16 c. - укp.

Теоретично досліджено термодинаміку та магнітні властивості атомарних і молекулярних адсорбатів, осаджених на вуглецеві нанов'язки та плоскі підкладки різних типів. Запропоновано модель, що описує термодинаміку депозитів, осаджених в канавки, на зовнішню поверхню, та у міжтрубочні канали нанов'язки, яка складається з закритих нанотрубок. Знайдено та детально проаналізовано ізотерми адсорбції, ізостеричне тепло та теплоємність системи. Модель використано для інтерпретації експериментальних даних щодо осадження <$Enothing sup 4 roman He> і <$Eroman CH sub 4> на вуглецеві нанов'язки. У межах методу двочасових функцій Гріна побудовано термодинаміку низьковимірної феромагнітної моделі Гейзенберга (ФМГ) зі спіном 1/2 у зовнішньому магнітному полі. Зазначено, що запропонована схема розрахунків забезпечує збереження аналітичних властивостей комутаторної функції Гріна для наближеної функції Гріна, одержаної в результаті розчеплення. У разі нескінченної системи та для кластерів скінченних розмірів одержано кількісний опис термодинамічних функцій ФМГ на одновимірному ланцюжку, двовимірних квадратній і трикутній гратках у широких інтервалах полів і температури. З використанням методу двочасових функцій Гріна вивчено термодинамічні властивості t - J моделі на двовимірних квадратній і трикутній гратках поблизу половинного заповнення. Теплоємність і магнітну сприйнятливість системи знайдено в широкому інтервалі температур у разі, коли <$Et~<<<<~J>. Показано, що теплоємність системи має двопіковий характер. Високотемпературний пік в основному зумовлений збудженням типу спінових хвиль, а низькотемпературний пов'язаний з рухом дірок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + В377.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського