РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262858<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуйванюк М. Р. 
Січовий рух у Галичині й на Буковині (1900 - 1914 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. Р. Гуйванюк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2002. - 21 c. - укp.

З використанням архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань вітчизняної та зарубіжної історіографії досліджено передумови зародження та проаналізовано нормативно-правову базу січового руху в Галичині й Буковині на початку XX ст. Висвітлено процес утворення перших січових товариств. Відображено організаційну структуру та становище галицьких і буковинських "Січей" в 1900 - 1914 рр. Значну увагу приділено характеристиці протипожежної та гімнастичної діяльності "Січей". З'ясовано стосунки "Січей" з владними структурами та громадськістю Галичини й Буковини. Розглянуто участь "Січей" у передвиборній боротьбі до австрійського парламенту та Галицького й буковинського сеймів, а також їх роль у сільськогосподарських страйках на початку XX ст. Охарактеризовано головні напрямки громадської роботи січових товариств. Простежено трансформацію "Січей" в парамілітарній організації "Українські Січові Стрільці" (1913 - 1914 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського