РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000262876<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузик І. В. 
Тактика лікування дітей, хворих на секреторний середній отит : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / І. В. Кузик; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. - К., 2002. - 22 c. - укp.

Створено технологію послідовності консервативного та поетапного хірургічного лікування дітей, хворих на секреторний середній отит (ССО). Доведено, що лікування у разі ССО за наявності патології носової та ротової частин глотки, а також порожнини носа слід починати з їх санації з наступним консервативним лікуванням, яке поліпшує прохідність слухових труб, і лише у випадку невдачі переходити до тимпанопункції. Тільки у разі неефективності останньої необхідно здійснювати шунтування, а у випадку негативного результату протягом 3 - 6-ти місяців виконувати мастоїдотомію з дренуванням антруму й одночасним шунтуванням барабанної порожнини. Зроблено висновок, що тимпанопункція з аспірацією вмісту барабанної порожнини та її промивання в комплексі з ендоауральним діадинамофорезом глюкокортикоїдів і протеолітичних ферментів є не лише ефективним методом лікування дітей, хворих на ССО, але й профілактикою його рецидивування. Доведено, що вміст барабанної порожнини у разі ССО не містить бактеріальної флори, що, можливо, пояснюється наявністю в секреті високої концентрації секреторного імуноглобуліну A (sIgA). Вперше в дітей з ССО визначено зміни системної імунологічної реактивності у вигляді кількісного та функціонального дефіциту T-системи імунітету, пригнічення цитотоксичної активності природних цитотоксичних клітин (ПЦК) і фагоцитарної активності поліморфоядерних лімфоцитів (ПЯЛ), а також гіпоімуноглобулінемії класу П та наявності сенсибілізації реагінового типу до мікробних антигенів. Показано, що у секреті, отриманому з середнього вуха осіб, хворих на ССО, визначається високий вміст секреторної та мономерної форм імуноглобуліну A,


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.601.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського