РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263418<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Булах П. Є. 
Теоретичні основи оптимізації інтродукційного процесу : Автореф. дис... д-ра біол. наук / П. Є. Булах; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. - К., 2007. - 31 c. - укp.

Запропоновано класифікацію методів прогнозування. Розроблено кількісні методи відбору перспективних інтродуцентів, обгрунтовано принципи створення бази даних з використанням методів прогнозування. Запропоновано поняття, що використовуються у сфері біоморфотипів, розкрито його суть як самостійної інтродукційної одиниці та запропоновано методи їх виділення в межах родового комплексу. На підставі вивчення морфологічних, онтогенетичних і екологічних ознак виділено 7 біоморфотипів інтродукованих видів роду Allium. Види кожного з біоморфотипів характеризуються тільки їм властивими адаптаційними особливостями. Базуючись на системному аналізі, розглянуто питання стійкості інтродукованих рослин, розроблено кількісні критерії стійкості, запропоновано модель залежності та переваги використання в інтродукційній роботі теорії надійності функціонування організмів. Визначено системи та механізми надійності, які забезпечують життєдіяльність інтродукованих рослин. Запропоновано метод штучного підвищення стійкості ітродуцентів. Розроблено інформаційно-енергетичну теорію інтродукції рослин. Показано її значення та перспективи використання. На підставі аналізу особливостей становлення та розвитку інтродукції рослин у системі біологічних наук обгрунтовано доцільність заміни бінарної (матеріально-енергетичної) наукової концепції тринітарною (матеріально-енергетично-інформаційною). Тринітарну методологію, яка базується на принципах оптимальності, розглянуто як важливу умову розвитку інтродукції рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.124.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349092 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського