РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263516<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колотілкін О. Б. 
Теоретичні та експериментальні основи створення конструкційних матеріалів для склоформуючого інструменту з метою підвищення його надійності та довговічності : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О. Б. Колотілкін; Запоріз. держ. техн. ун-т. - Запоріжжя, 1999. - 33 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню механізмів руйнування конструкційних матеріалів для склоформуючого інструменту. Для комплексної оцінки працездатності матеріалів розроблено нову методологію, яка містить використання як стандартних, так і заново запропонованих установок та методик. За допомогою нової методології вивчено вплив хімічного складу та структурних факторів на критерії надійності та довговічності сплавів. Показано зв'язок між концентрацією напружень на кінцях графітових включень, утворенням мікрозон пластичної деформації та властивостями чавунів і графітизованих сталей. Встановлено, що сумісне легування чавуну хромом та алюмінієм з додачею міді підвищує ресурс експлуатації матеріалу в умовах підвищеної термохімічної ерозії. Встановлено раціональні концентрації вуглецю, вольфраму, молібдену та ванадію у литій швидкорізальній сталі, які забезпечують необхідний рівень критеріїв надійності. Встановлено вплив основного легуючого елемента - міді, самофлюсуючих бору і кремнію, а також модифікаторів кальцію та церію на закономірності структуроутворення та формування властивостей наплавленого металу на основі нікелю. Розроблено склади чавунів, графітизованих та швидкорізальних сталей для виготовлення склоформуючого інструменту з підвищеним терміном експлуатації, а також, нікелеві та мідно-нікелеві сплави для відновлення і зміцнення інструменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.4-52-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського