РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263619<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кучин С. П. 
Теорія грошового обігу у спадщині М.І.Тугана-Барановського : Автореф. дис... канд. екон. наук / С. П. Кучин; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Висвітлено проблеми грошового обігу, досліджені М.І.Туган-Барановським. Розкрито економічну суть сучасних тенденцій розвитку системи грошового обігу з використанням обгрунтованих ним методологічних підходів. Проаналізовано соціально-економічі явища в Україні та у світі у середині XIX - на початку XX ст. у аспекті впливу трансформації системи грошових відносин на науковий процес і погляди М.І.Туган-Барановського. Узагальнено погляди вченого стосовно походження, ролі грошей у народному господарстві, феномену паперових грошей і грошей за умов різних соціальних типів національного господарства. З'ясовано ставлення М.І.Туган-Барановського до питання визначення вартості грошей у контексті існуючих на той час теорій вартості грошей. Показано, що держава за умов становлення моделі інноваційного розвитку відіграє істотну роль в економічному житті суспільства, зокрема, у формі адміністративно-правового втручання у господарські процеси, а також завдяки особистій участі у виробництві як найбільшого власника за умов реалізації підприємницьких функцій у ряді важливих галузей народного господарства. Доведено, що ідеї М.І.Туган-Барановського стосовно державного регулювання грошового обігу здійснювали вплив на економічі школи XX ст. та мають велике значення для реалізації ефективного та виваженого державного регулювання сфери грошового обігу на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53-171 Туган-Барановський + У03(4УКР)530.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347947 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського