РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пустовойтенко В. П. 
Теорія і практика освоєння підземного простору України в умовах розвитку геотехногенних процесів : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.15.04 / В. П. Пустовойтенко; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2002. - 35 c. - укp.

Установлено механізм взаємоконкуруючих процесів активізації деформацій та підвищення стійкості лесового грунту навколо підземного спорудження за рахунок зміни ефективних напружень і фільтраційного тиску, що дозволяє зменшити зсувні деформації у нестійкому масиві у 1,3 - 1,4 рази. Доведено параметричний зв'язок природних імпульсів електромагнітного поля землі та щільності нестійких природних зон навколо підземного спорудження, а також можливість контролю їх тампонажного зміцнення. Обгрунтовано систему моніторингу геотехнічної стійкості міської території, де керувальними елементами є підземні спорудження, які дозволяють підтримувати рівневий режим підземних вод на позначках геотехнічної та екологічної стабільності. Вперше встановлено, що на стійкість ціликів і камер істотно (до 30 %) впливає величина коефіцієнта бічного розпору. Це дозволяє підвищити надійність проектування несучих елементів підземних споруджень. Досліджено стохастичну модель стрічкового цілика з урахуванням технологічної неоднорідності. Доведено, що облік даної обставини дозволяє збільшити запас міцності на 25 - 28 %. Детально розглянуто модель протяжної підземної виробки, розташованої під довільним кутом до фронту сейсмічної хвилі, що дозволило уточнити конструктивні параметри бетонного кріплення з компенсуючими щілинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: И159

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського