РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000263960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербина І. М. 
Термокоагуляція в лікуванні ектопії шийки матки : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І. М. Щербина; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2003. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування ектопії шийки матки на основі застосування нового методу лікування - високотемпературної коагуляції. Проведено обстеження 168-ми хворих з використанням морфологічних, імунологічних і гістохімічних досліджень. Встановлено, що найбільш оптимальним режимом термовпливу на ектопію шийки матки є t <$E110~-~120~ symbol Р ~ roman C> і час експозиції 10 секунд, який достатній для повної загибелі ектопічних клітин,а резервні клітини прилеглих тканин шийки матки за даних умов не ушкоджуються. Проведено клінічне обстеження 210-ти пацієнток і оцінено ефективність лікування ектопії шийки матки методом термокоагуляції у порівнянні з кріодеструкцією та діатермокоагуляцією на підставі кольпоскопічних, бактеріоскопічних і бактеріологічних досліджень, а також визначення еластичності тканин шийки матки через 6 місяців після лікування. Встановлено, що після термокоагуляції процеси репаративної регенерації тканин відбуваються швидше, ніж у випадку застосування діатермоелектрокоагуляції та кріодеструкції, що вірогідно зумовлено достатньою міцністю коагуляційного струпа, який запобігає проникненню інфекції у зону епітелізації, а також збереженням резервних клітин у прилеглих тканинах і асептичним ефектом високої температури у зоні коагуляції. Виявлено, що терморегуляція не впливає на зниження еластичних властивостей шийки матки. Розроблено прилади для термокоагуляції та визначення еластичності тканин шийки матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332815 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського