РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000264164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поморцева О. Є. 
Технологія вилучення металів платинової групи з промислових шламів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.01 / О. Є. Поморцева; Харк. держ. політехн. ун-т. - Х., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено розробці технології утилізації уловлюючих мас та другої вторинної сировини, яка містить метали другої платинової групи (МПГ). Проаналізовані дві найбільш розповсюджені групи вторинної сировини: група, що містить МПГ у вигляді металів, і група, що містить платиноїди у зв'язаному вигляді. На підставі проведених досліджень запропоновано проведення стадії збагачення сировини (процес вилучення баласту - сполучень, що не містять драгметали). Вивчено процес розчинення платиноїдів сумішшю кислот-розчинників (соляної і азотної). У результаті проведених досліджень встановлено, що швидкість розчинення Ca4PtO6 (основне хімічне сполучення платини в уловлюючих масах) набагато менша, ніж швидкість розчинення хімічно не зв'язаних платиноїдів. За допомогою розробленої методики з'ясований вплив на хід процесу розчинення МПГ і їхніх сполучень таких технологічних параметрів, як: температура, час розчинення, концентрації кислот-розчинників і їх співвідношення. Доведена доцільність використання на стадії осадження МПГ такого осаджувача, що осаджує всі метали платинової групи водночас. Проаналізовано різноманітні метали-осаджувачі (з точки зору екології та економіки), підібрано оптимальний осаджувач - алюміній. Створені математичні моделі всіх стадій, виявлені основні технологічні чинники, які впливають на ефективність процесу. Запропонована принципова технологічна схема на основі експериментальних даних і створених математичних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К339.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304751 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського