РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000264246<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвєєва Т. В. 
Технологія отримання моноацилгліцеринів адмідуванням соняшникової олії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.06 / Т. В. Матвєєва; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2005. - 21 c. - укp.

Розроблено технологію одержання моноацилгліцеринів (МАГ) і моноетаноламідів методом амідування триацилгліцеринів (ТАГ) соняшникової олії моноетаноламіном (МЕА). Досліджено закономірності перебігу реакції за температури 393 - 423 K. Встановлено, що для реакції амідування ТАГ, а також діацилгліцеринів (ДАГ) і моноацилгліцеринів (МАГ) соняшникової олії МЕА характерні закономірності реакцій I (псевдопершого порядку), якщо один з реагентів знаходиться в надлишку, а у випадку їх сумісних концентрацій амідування відбувається за II порядком. Найбільший ступінь перетворення аміну 95 % виявлено під час взаємодії ТАГ з МЕА. Знайдено константи швидкості реакції взаємодії ТАГ, ДАГ, МАГ, триетаноїлгліцеринів (ТЕГ), діетаноїлгліцеринів (ДЕГ), моноетаноїлгліцеринів (МЕГ) з МЕА за різних температур. З'ясовано, що реакція амідування ТАГ відбувається в три стадії, а у разі збільшення температури у системі ТАГ - ДАГ - МАГ (або ТЕГ - ДЕГ - МЕГ) константа швидкості зростає, а за однакових температур - спадає. Запропоновано рівняння для адекватного опису кінетики даного процесу. Встановлено, що кінетичні та термодинамічні параметри взаємодії промислових МАГ з МЕА близькі до показників, одержаних під час взаємодії ТАГ на третій стадії. За визначених умов утворено реакційну суміш, з якої вперше виділено МАГ розробленими розчинниками метанолу та петролейного ефіру (<$Eroman {T sub к ~=~ 45~-~60 ~ symbol ~ Р ~ C}>) та 70 % розчином метанолу, який можна замінити на етанол. Досліджено поверхнево-активні та деякі інші фізико-хімічні властивості продуктів реакції амідування. Доведено можливість використання МАГ у харчових продуктах як


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського