РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000264259<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хацевич О. М. 
Технологія перероблення полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. М. Хацевич; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 19 c. - укp.

Розроблено технологію переробки полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт. За лабораторних умов досліджено процес конверсії лангбейніту з оборотними солями в каїніт. Вивчено кінетику процесу конверсії лангбейніту з карналітом та карналітовим розчином у каїніт. Визначено оптимальну температуру конверсії, розраховано енергію активації, константи швидкості процесу конверсії за різних температур, тепловий ефект реакції конверсії лангбейніту в каїніт. Вивчено вплив концентрації <$Eroman MgCl sub 2> та pH хлоридмагнієвого розчину, домішок легкорозчинних солей і глини на ступінь конверсії лангбейніту. Досліджено поведінку інших важкорозчинних мінералів полімінеральної калійної руди (кізериту, полігаліту) в хлоридмагнієвому розчині. Здійснено порівняльне вивчення способів переробки руди конверсією лангбейніту з оборотними солями в каїніт та з водою - в шеніт, показано переваги конверсії лангбейніту в каїніт. Запропоновано дві технологічні схеми переробки полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт. За першою схемою всю руду подано на конверсію, а за другою - на першій стадії розчиняють легкорозчинні мінерали з одержанням ненасиченого за іонами <$Eroman {K sup + ,~Mg sup 2+ ,~SO sub 4 sup 2- }> розчину, а нерозчинений залишок, що містить важкорозчинні мінерали, піддано конверсії. Розраховано технологічні та техніко-економічні показники для технології переробки калійної руди з попереднім розчиненням легкорозчинних мінералів, а також матеріальні баланси кожної стадії. Встановлено, що витяг у добриво <$Eroman K sup +> становить 84,7 %, <$Eroman Mg sup 2+> - 73,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348853 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського