РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000264845<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Євдокімова А. М. 
Трибологічні особливості та практичні можливості високошвидкісного знакозмінного тертя та шліфування : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / А. М. Євдокімова; Технол. ун-т Поділля. - Хмельницький, 1999. - 36 c. - укp. - рус.

Вперше у трибології запропоновано для вивчення і розвивається у дисертаційній роботі новий напрямок, що належить до питань впливу знакозмінності деформацій зсуву, які генеруються при високошвидкісному терті, на його динаміку і процеси комплексного формування властивостей поверхневих і глибинних шарів металевих сплавів. У порівняних умовах високошвидкісного знакозмінного і одностороннього тертя та шліфування, що розглядається під ракурсом тертя, шляхом застосування оригінальних методик вперше встановлено і пояснено відмінні закономірності зміни сил тертя та різання, температурних полів, зміцнення поверхневих і глибинних шарів, особливості структури, фазового і хімічного складу, напруг, викривлень та дефектності кристалічних грат і їх зносостійкості та навантажувальної спроможності. З урахуванням впливу різних середовищ та знакозмінності деформування показано шляхи застосування встановлених закономірностей для підвищення трибохарактеристик вузлів тертя і збільшення продуктивності та якості обробки, що виражено у практичних рекомендаціях і ряді впроваджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303760 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського