РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265029<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Явніков Н. В. 
Удосконалення діагностики лейкозу великої рогатої худоби : Автореф. дис... канд. вет. наук / Н. В. Явніков; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2007. - 19 c. - укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію та розроблено імуноферментну тест-систему для діагностики лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ). З'ясовано наявність значного та нерівномірного поширення цієї хвороби у ВРХ у світі. Зазначено, що більшість країн з розвинутим тваринництвом промислового типу є неблагополучним щодо цієї хвороби. Серед 15-ти країн, які шляхом реалізації оздоровчих засобів досягли епізоотичного благополуччя, 13 належать до Європейського Союзу, більшу кількість випадків захворювання на лейкоз установлено у країнах Східної Європи. Показано, що в Україні епізоотична ситуація загострилася з 1995 р. та має тенденцію до покращання з 1998 - 1999 рр., а безпосередньо на Харківщині має місце стійке зниження рівня превалентності спостережено з 2003 р. Показано більш високу чутливість імуноферментної діагностики лейкозу у порівнянні з традиційною реакцією імунодифузії. Обгрунтовано необхідність розробки вітчизняної імуноферментної тест-системи. Створений діагностичний набір відповідає вимогам чутливості та специфічності, який передбачає використання як антигену рекомбінантних білків p24 та qp51 вірусу лейкозу ВРХ. Під час проведення комісійних випробувань розробленої тест-системи специфічність набору дорівнювала 96,0 %, чутливість - 100 %. Під час проведення серійних діагностичних досліджень проб сироватки крові ВРХ з використанням розробленого набору виявлено на 7,5 - 22,1 % більше серопозитивних тварин, ніж у разі застосування реакції імунодифузії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського