РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265082<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорук Ю. В. 
Удосконалення елементів технології вирощування картоплі у фермерських і селянських господарствах Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Ю. В. Федорук; Ін-т цукр. буряків УААН. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Наведено результати дослідження процесів росту, розвитку рослин, формування врожаю та зміни біохімічного складу бульб різних сортів залежно від видів добрив за беззмінного вирощування картоплі з застосуванням короткоротаційної сівозміни. Установлено роль зазначених факторів стосовно рівня врожайності картоплі. Запропоновано фермерським і селянським господарствам у зоні Лістостепу України використовувати короткоротаційну сівозміну з певним чергуванням культур, а саме: 1-е поле - з ячменем, 2-е - картоплею, 3-є поле - з овочевими культурами. Виявлено, що застосування такої сівозміни дозволяє підвищити врожайність картоплі на 45 ц/га (19 %). Доведено, що альтернативою гною можуть бути зелені добрива. Відзначено, що за використання сидеральних проміжних культур (редьки олійної, гірцичі білої та їх суміші, а також озимого ріпаку, озимого жита та їх суміші) приріст урожайності картоплі становить у середньому 16 - 20 % у порівнянні з неудобреною ділянкою. З'ясовано, що за умов заорюваності сидератів з мінеральнии добривами врожайність підвищується на 34 - 42 %, що дорівнює її показникам у разі внесення 40 т/га гною. Здійснено енергетичну й економічну оцінку ефективності вирощування картоплі залежно від досліджених факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4,1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського