РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265173<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зазимко В. І. 
Удосконалення методу визначення сумарних витоків повітря через ізольовані пожежні дільниці : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В. І. Зазимко; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). - Макіївка, 2006. - 19 c. - укp.

Удсконалено метод визначення витоків повітря черз ізольовані пожежні дільниці (ІД) різного об'єму вугільних шахт з урахуванням нестаціонарних аеродинамічних процесів, що виникають на ІД під час вимірів витоків повітря. Проведено теоретичні дослідження закономірностей формування перехідних процесів на ІД залежно від аеродинамічних параметрів дільниці (депресії, тиску, природної тяги). Розроблено математичну модель перехідного процесу, одержано її дискретний аналог, що дозволяє виконати прогноз динаміки поля тиску та витрат повітря в ІД після її розгерметизації. Встановлено статистичну залежність тривалості перехідного процесу, що враховує об'єм виробленого простору, депресію повітроприймальної перемички та аеродинамічний опір відкритої труби. Встановлено, що за реальних умов тривалість перехідного аеродинамічного процесу може становити декілька годин. Обгрунтовано параметри вимірювальної труби (діаметр, довжину, опір), що враховують погрішність стандартної вимірювальної техніки, категорію газових шахт, фактор безпеки працівників, що виконують вимірювання. Основні результати наукового дослідження використано під час розробки методики визначення сумарних витоків повітря на ІД, яка містить вказівки з технології споруди перемичок, а також у процесі підготовчих робіт з розрахунку тривалості перехідного процесу та витоків повітря, безпосереднього вимірювання депресії та швидкості повітря у вимірювальній трубі повітроприймальної перемички.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.8 + И31 н68

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347219 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського