РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265251<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Залізняк О. Л. 
Удосконалення методів селекції цибулі шалот для створення вихідного матеріалу з високою продуктивністю : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О. Л. Залізняк; Ін-т цукр. буряків УААН. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано методи добору за корелювальними ознаками й удосконалено селекційний процес з метою створення вихідного матеріалу цибулі шалот і сортів для забезпечення зеленим пером протягом тривалого періоду. За умов Закарпаття розкрито можливості використання цибулі шалот для одержання зеленого пера шляхом вивчення високопродуктивних сортів з високою лежкістю. На підставі результатів вивчення систематики та таксономії цибулі ріпчастої уніфіковано схему походження цибулі шалот. Розроблено кореляційну модель основних кількісних ознак і з її використанням оптимізовано добори за ознаками, що корелюють з продуктивністю. Виявлено ознаки, що характеризуються значною мінливістю з можливим проявом нових ознак для добору клонів. Вивчено успадкування основих кількісних ознак та встановлено коефіцієнти варіювання ознаки гніздування та форми цибулини залежно від умов вирощування. Створено вихідний матеріал і оцінено кращі форми за господарсько-цінними ознаками у конкурсному розсаднику. Виявлено кращий сорт "Оксамит" з 9-ма цибулинами у гнізді, діаметром гнізда 6,5 см, діаметом цибулини 2,5 см, середньою масою цибулини 9,6 г та масою гнізда 78,9 г. Як перспективні визначено сортозразки АВ-15, АВ-13, КЮ-11 та КЮ-13, які характеризуються високими показниками продуктивності. Виділено клон від вихідної АВ/13 з 17-ма цибулинами у гнізді та масою гнізда 153 г і масою цибулини 9 г. Кращі ознаки продуктивності сформовано у вихідної форми АВ/С з сіянки. Кущ з 18-ти цибулин мав масу 157 г з середньою масою цибулини 8,7 г. Кращими формами для вигонки зеленого пера є клони з вихідних АВ

(<$E12,9~ roman {кг"/"м sup 2 }>), КЮ (<$E12,3~ roman {кг"/"м sup 2 }>), ІЮ (<$E13~ roman {кг"/"м sup 2 }>). Для забезпечення гніздості цибулі шалот доведено значущість величини цибулини вивчених клонів (АВ 2,6 - 3 за діаметром цибулини, КЮ 2 - 3 см, ІЮ більше 3 см, ХЧ 2 - 3 см).


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361941 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського