РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265444<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Штефан В. В. 
Удосконалення процесу електрохімічного синтезу іон-радикальних солей : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.03 / В. В. Штефан; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Розроблено наукові засади удосконалення електрохімічного синтезу іон-радикальних солей. Обгрунтовано узагальнений механізм анодного окиснення біс(етилендитіо)тетратіафульвалену <$Eroman {C sub 10 H sub 8 S sub 8 }> (ЕТ) в апротонних розчинниках. Установлено, що електродна реакція у розчинах амідів включає димеризацію катіон-радикалів, а у хлоровмісних розчинниках залежно від концентрації ЕТ має місце наступна хімічна реакція псевдопершого порядку або адсорбція та попередня хімічна реакція. З'ясовано, що вміст оксометалатів у розчинах амідів впливає на механізм анодних реакцій шляхом зміни коефіцієнтів дифузії протиіонів, а це призводить до утворення іон-радикальних солей (ІРС), що має вигляд полікристалічного порошку або монокристалів. На підставі аналізу кінетичних параметрів катодних реакцій за участю комплексів ізодитіон-он-дитіолатів з металами родини феруму доведено, що комплекси нікеля є перспективними протиіонами для створення провідних матеріалів. Уперше синтезовано іон-радикальні солі за участю оксометалат-іонів, перхлорат-іонів та нікелатів dmid за нестаціонарних режимів. Визначено межі варіювання параметрів електролізу (потенціалу, густини струму, швидкості розгортання, тривалості прямого та зворотного імпульсу, паузи) для керування синтезом ІРС за характеристиками: кількість центрів зародкоутворення, розміри та форма кристалів, швидкість зростання. Для діагностики початкових стадій синтезу, а також прогнозування електропровідності синтезованих ІРС застосовано метод імпедансної спектроскопії. Запропоновано технологію керованого синтезу ІРС з прогнозованими властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л357.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського