РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265620<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сейдаметов Р. Р. 
Удосконалення тактики та хірургічного лікування післяопераційних внутрішньочеревних ускладнень (експериментально-клінічне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук / Р. Р. Сейдаметов; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему хірургічного лікування ранніх післяопераційних внутрішньочеревних ускладнень (РПВУ), що потребують виконання повторного оперативного втручання. На підставі проведених експериментальних і клінічних досліджень показано, що пошкодження кишкового бар'єру, які супроводжуються синдромом ішемії/реперфузії спланхнічних органів у разі РПВУ, призводять до збільшення транслокації ентеральних бактерій й ендотоксину грамнегативних мікроорганізмів. Установлено, що інтраабдомінальна гіпертензія (ІАГ) і Abdominal Compartment Syndrom (ACS), що супроводжують розвиток РПВУ, сприяють посиленнню синдрому ішемії/реперфузії спланхнічних органів та розвитку поліорганної недостатності у цієї категорії хворих. Виявлено чинники та патологічні стани, що найчастіше призводять до ІАГ і ACS й оцінено частоту зазначеного синдрому серед пацієнтів з РПВУ. Розроблено способи та вдосконалено лікувально-тактичну програму повторних оперативних втручань, що враховують вираженість ІАГ і ступінь важкості перебігу патологічного процесу в цих осіб. Відзначено, що застосування наведених способів та запропонованої програми дало змогу поліпшити результати їх лікування, а саме: знизилася кількість повторних релапаротомій з 66,6 % до 48,7 %, зменшились прогресування Multiple Organ Dysfunction Score з 76,2 % до 46,1 % та загальна летальність з 43,65 % до 26,3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського