РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265700<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Повстяной О. Ю. 
Удосконалення технології виготовлення пористих проникливих матеріалів з використанням відходів промислового виробництва : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. Ю. Повстяной; Луц. держ. техн. ун-т. - Луцьк, 2007. - 20 c. - укp.

Розроблено принципи керування фізичними й експлуатаційними властивостями градієнтних пористих порошкових матеріалів з використанням порошків сталі ШХ15 за рахунок теоретичного, технологічного та інструментального забезпечення технології їх виготовлення. Обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність використання для виробництва фільтруючих пористих проникливих матеріалів (ППМ) порошків сталі ШХ15, що одержані в результаті утилізації шліфувальних шламів підшипникового виробництва. Сформульовано принципи одержання градієнтних прониклих матеріалів як пакета пористих циліндричних шарів, які ущільнюються засобами ізостатичного пресування. На підставі сформульованих принципів удосконалено схему сухого радіально-ізостатичного пресування (СР-ІП) з метою одержання довгомірних градієнтних проникливих матеріалів і запропоновано нові конструкції інструменту для реалізації методу СР-ІП з використанням стандартного пресового обладнання. Вивчено вплив пороутворювача на формування структури градієнтних пористих проникливих матеріалів. Показано, що використання порошку карбаміду (<$Eroman {CO(NH sub 2 ) sub 2 }> як пороутворювача дає можливість регулювати пористість шарів, оптимізувати їх товщину та забезпечити у фільтрах високі експлуатаційні властивості. Показано, що спрямоване регулювання структури ППМ дає можливість підвищити ступінь очищення за одночасного збільшення проникливості та брудоємності фільтрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1 + К390.4-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349952 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського