РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000265814<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Письменний С. В. 
Удосконалення технології підземної розробки крутоспадних родовищ в умовах відкрито-підземної відробки : Автореф. дис... канд. техн. наук / С. В. Письменний; Криворіз. техн. ун-т. - Кривий Ріг, 2005. - 19 c. - укp.

За умов видобутку руди під дном кар'єру з внутрішніми відвалами зниження її засмічення та втрат у 1,2 - 2,5 разів одержано завдяки використанню "плаваючої" стелини, товщина якої <$Eh sub ст> залежить від фізико-механічних характеристик руд, що її складають, та епюри навантаження. У перший період випуску величина <$Eh sub ст> визначається залежно від параметрів відробляємого блоку (панелі) та висоти відвалу: якщо висота склепіння нестійкої рівноваги <$Eh sub с> у породах відвалу більша його висоти <$Eh sub в>, на стелину діє рівномірно-розподілене навантаження, яке визначається вагою порід, розташованих у межах стелини. У разі <$Eh sub с ~<<~h sub в> епюра навантаження має вигляд, близький до аркової форми, а товщина стелини не залежить від глибини розробки та визначається вагою порід, що знаходяться у межах цього склепіння. Установлено, що формування виступу під нижньою площиною "плаваючої" стелини за її периметром забезпечує підвищення її стійкості у 1,5 - 2,0 разів за умов зменшеного запасу в ній руди на 20 - 25 % і запобігає боковому засміченню.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.5 + И330.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341192 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського